Xobni Beta volně ke stažení

20. 5. 2008  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Xobni panel

O Xobni jsem psal téměř před měsícem a jen ve stručnosti jsem vypsal jeho zajímavé funkce. Xobni je plug-in do nejen e-mailového klienta Outlook 2007 a má zrychlit a zpřehlednit práci s e-maily, přílohami a konverzacemi. Nyní je již Beta verze volně ke stažení a vyzkoušet si jej tedy může každý.

Osobně spravuji e-maily od více firem a více e-mailových schránek, hromadu RSS, příspěvky z konferencí. V tomto je Outlook 2007 krásný a úžasný, protože dokáže vše spravovat v jediné aplikaci, v jednom přehledném a funkčním rozhraní a automaticky synchronizovat s mobilem. Xobni nepotřebuji využívat ani k hledání konverzace, protože si e-maily třídím do složek (firma/účet » komunikace/projekt), takže vše rychle najdu.

Výhodu Xobni vidím v tom, že mohu z okna, kde mám zobrazeny e-mailové účty jednoduše a rychle vyhledat kontakt, vidím s kým je v konverzaci a jaké přílohy touto konverzací proletěly, případně rovnou zavolat pomocí Skype. Po instalaci Xobni proskenoval odhadem 3.000 e-mailů během 3-4 minut a od té doby běží bez problémů. Naopak jako mouchu programu vidím skutečnost, že pro analytická data projíždí také e-maily ve spamu nebo odstraněné poště. Minimálně bych uvítal mít možnost toto nastavit.

Xobni je pro lidi, kteří mají jeden nebo málo e-mailových účtů, kteří si nechávají všechny e-maily v doručené poště a potom je potřebují rychleji dohledat podle konverzace nebo adresáta/příjemce. Jednoduše aby jim pomohl roztřídit ten zmatek.

Xobni je navíc taková hračka pro sledování grafů konverzací, přehledu počtu přijatých a odeslaných e-mailů, atp.

Xobni statistikyXobni statistiky
Xobni statistiky

PS: Pokud chcete využívat Outlook 2007 se všemi jeho panely a výhodami společně s Xobni, je to už „možné“ pouze s monitory 1920×1200 px a více, tedy 24".

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , ,

Žádný komentář Přidat komentář RSS komentářů

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn