Windows Live Movie Maker 14

13. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  8 komentářů 

Nový Live Movie Maker už není žhavou novinkou, aktualizoval se mi tuším před pár týdny, ale do styku s ním jsem se dostal prvně až dnes, když jsem připravoval video pro předchozí článek. Na rovinu, není to žádný profesionální nástroj, ale editor videa pro normální lidi, kteří si chtějí v rychlosti spíchnout nějaké to domácí video a pak si ho jednoduše uložit nebo publikovat na web.

Movie Maker 14 dostal nově ovládání známé z MS Office – pás karet (ribbon). Po spuštění se zobrazí místo, kam můžete přetáhnout veškeré video a foto dokumenty, se kterými budete dále pracovat.

Windows Live Movie Maker 14

Každému objektu pak můžete přidávat animace anebo vizuální efekty, video jde jednoduše pomocí posuvníků ořezávat/stříhat, celý výtvor nakonec podbarvit hudbou, u které se dá nastavit začátek a konec (ve smyslu umístění v ve filmu) a také začátek odkud se má písnička spustit + její ztišení a zesílení. Takže například pustíme písničku od 5. sekundy filmu, ale písnička začne hrát od jejího středu. Užitečné je, že stačí na jakýkoliv efekt pouze najet a Movie Maker předvede ukázku. Není tak potřeba neustále znova a znova vybírat různé možnosti.

Pokud se nechcete trápit s vytvářením jednotlivých efektů, stačí kliknout na tlačítko Automatický film a ten náhodně nastaví jednotlivým objektům vše potřebné. A nakonec můžete hotový film uložit, vypálit na DVD nebo publikovat na webu.

Windows Live Movie Maker 14

Uložení na disk nebo publikování na web – YouTube, Facebook, ad.

Film se dá uložit ve vysokém rozlišení (FullHD), širokoúhle nebo v nastavení vhodném pro mobilní telefon nebo poslání emailem. Standardní publikování na web je umožněno na YouTube a další služby (např. Facebook) se dají přidat pomocí plug-inů.

Nakonec jsem se pokusil všechno zachytit na video. Zdrojový snímek má na disku 1,3 GB, po nahrání na YouTube se to zmenšilo na 36 MB a tomu odpovídá i kvalita, bohužel. Příště se pokusím vykoumat, jak nahrávat video v lepší kvalitě.

a jedno video v profesionálním podání… :-)

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , ,


8 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

 • [...] článek: munio weblog // Windows Live Movie Maker 14 Další články s podobnou tématikou:Microsoft představil Windows Live Movie MakerStahujte nový [...]

 • 2 | Přemek "Mr.Gentleman" V.

  Posledních pár dnů tu také s Live Movie Makerem pracuji. Je jistě pravda, že to není profi nástroj, ale popravdě na ty základní věci, které se dělají nejčastěji bohatě stačí. Nové rozhraní se celkem povedlo, byť mi trochu chybí ta časová osa známá ve starší “non-live” verzi. Vadí mi na něm ale jedna věc – výběr efektů a animací. Člověk musí pokaždé rozkliknout tu malou šipku, nechat si vyjet efekty a tam pak vybrat, což mimo jíné způsobí třeba to, že náhled efektu nevidí, protože okno s videem má zakryté tím výběrem efektů. Mnohem lepší by podle mého názoru bylo, aby se efekty zobrazovaly pod náhledem videa, kde je místa spousta a přitom je zcela nevyužité. Tam by pak člověk alespoň nemusel pro každý efekt někam rolovat.

  Jinak ale musím nový WLMM vcelku pochválit. Na to, jak neschopně vypadala beta verze se s tímto už dá vcelku pracovat a potěší rovněž možnost exportu do HD rozlišení. Naopak nevýhodou je, že si člověk nemůže nastavit vlastní možnosti – kupříkladu u exportu na DVD je podporováno jen rozlišení 16:9 což opravdu nepotěší v případě, kdy má člověk video 4:3 a teprve po jeho vygenerování zjistí, že mu z toho WLMM udělá malý čverec s videem uprostřed obrazovky a člověk se musí pustit do práce znovu, uložit to ve formátu 4:3 (ale už zase v malém rozlišení 640:480 a teprve z něj pak tvořit DVD…

 • 3 | Vašek

  Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda máte nějaké zkušenosti s instalací Windows Live Movie Maker 14 na XP SP3. Chtěl jsem si program stáhnout v rámci Live balíku programů, ale při výběru jednotlivých aplikací se mi vůbec nezobrazil… Díky. VV

 • 4 | Petr Brádler

  Nejsem si jistý, ale myslím, že je to podporované až od Windows Vista/Win7. V XP to nepůjde.

 • 5 | oplis

  Zdravím.
  Tenhle prográmek je super ale mám s ním trochu problémy.
  Vložím do něj krátké videa z kamery a trvá strašně dlouho než se to načte.
  Taky se mi to seká v přehrávání takže to musím zastavovat a zase čekat než se to načte. Nemáte někdo radu jak to spravit?
  Na xp to šlo bezvadně. Teď mam win7.
  Díky všem co mi poradí.

 • 6 | Monex

  Ve videu byla p edstavena i mo nost sledovat iv video zm sta p mo vmap ch. Date Sunday 13 Sep 2009 04 19Nov u nen havou novinkou aktualizoval se mi tu m p ed p r t dny ale do styku sn m jsem se dostal prvn a dnes kdy jsem p ipravoval video pro p edchoz l nek.

 • 7 | juraj

  Dobrý deň. chcel by som sa opýtať či sa dá v tomto programe odstrániť logo tv z videa a ak áno tak ako?

  Za odpoveď vopred Ďakujem

 • 8 | Papooch

  Tento program jsem nainstaloval, a vzápětí zase odinstaloval a stáhnul starej dobrej Movie Maker 2.5. Nejen že se v tom nedá vyznat, ale zmizela i časová osa a místo ní je tam nějaká náhražka, se kterou se stejně nedá pracovat. Myslím si, že rozdělení na karty Movie Makeru vůbec neprospělo narozdíl od MS Office.

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn