Windows 7 – velký souhrn funkcí

7. 7. 2009  •  Petr Brádler  •  2 komentářů 

O Windows 7 bylo napsáno již mnoho – od obecných informací na blozích až po technické informace, např. o řazení instrukcí u více procesorů. Běžné uživatele samozřejmě zajímají spíše ty obecné informace, např. jaké nové funkce či vylepšení Windows 7 nabídnou. Microsoft proto připravil přehled toho nejdůležitějšího. Většinu informací jste si mohli přečíst již zde na blogu, ale pokud se chcete podívat na další videa, pokračujte tam.

Jednu z funkcí, o které jsem tam četl prvně je „automatické přepínání síťových tiskáren“. Pokud například cestujete s notebookem mezi domovem a kanceláří, nemusíte při tisku dávat pozor na zvolenou tiskárnu, ale Windows 7 podle aktuálně nalezené sítě, automaticky vybere tu správnou.

Základní srovnání edic Windows 7

Windows Vista jsem si kupoval v edici Ultimate a to hlavně z důvodu, že nefungovala posloupnost „co je v nižší edici, je i ve vyšší + něco navíc“. Ona by mi stačila edice Professional, ale ta neobsahovala funkce pro domácí zábavu jako např. Windows Media Center a proto jsem zvolil Ultimate.

Windows 7, srovnání edic

Windows 7 tuto posloupnost už ale splňuje a proto pravděpodobně zvolím Windows 7 Professional, protože má jak věci pro týmovou spolupráci (Domain Join), automatické zálohování, tak domácí síť (HomeGroup) nebo software pro práci s videem a televizí.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , ,


2 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Přemek "Mr.Gentleman" V.

    Vidím to podobně. Rovněž jsem kupoval Vistu Ultimate, kvůli nejširší podpoře novinek a všech technologií, ale v případě Windows 7 uvažuji o verzi Professional. To co má edice Ultimate navíc totiž nevyužiji, ovšem domácí edice už je zase na některé mé požadavky ořezána až dost. Proto budu volit nejspíše právě edici Professional. Pro běžného uživatele, který se o počítače moc nezajímá a v systému využije jen málo funkcí, však bude nejšpíše ona domácí edice plně dostatečná.

  • 2 | Petr Brádler

    Nejsem si jistý, jestli Home verze opravdu zálohování nebude mít, pokud ale ne, tak bych určitě každému doporučil spíše Professional.

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn