Virtual Earth – 3D mapy

25. 3. 2008  •  Petr Brádler  •  2 komentářů 

Při procházení Microsoftích služeb jsem narazil na Microsoft Virtual Earth 3D (Beta). Ten v rámci Live Search Maps nabízí běžné 2D zobrazení a také 3D zobrazení. Nabízí také možnost Bird’s Eye (ptačí oko), která využívá technologie Photosynth, a lze si zobrazit části map pomocí fotek.

Virtual Earth 3D

Photosynt tak nabízí lepší kvalitu oproti satelitnímu zobrazení. I v samotných fotkách lze přibližovat a záleží tak už jen na kvalitě pořízeného snímku.

Virtual Earth 3D, Vatican City

Na mapě se pohybujete, jak už je zvykem pomocí myši, kolečkem nebo dvojkliky můžete zoomovat a při podržení Ctrl můžete mapu natáčet do jakékoliv pozice.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , ,


2 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Scotty

    Ještě bych dodal, že se nejedná o “klasickou” aplikaci, ale o aplikaci ve webovém prohlížeči…

  • 2 | matka2deti

    Krásný večer, hledám vysvětlení a přesnou formulaci pojmu uživatelské rozhraní. Co je tím míněno? Jaká je jeho funkce? Bylo mi dnes tvrzeno, že tam nechodím (od poskytovatele netu), což mi zavání špehováním, co kde dělám na netu, je jen má věc. Ale zdá se, že není. Někoho to zajímá. Proto sem píši. Nenechejte si namluvit, že vás musí někdo očipovat. Nemusí. Je to jejich záměr, ale to by byla past na lidi, ze které není cesty ven. Sami víte, že takto se dají pohodlně zneužívat informace osobního charakteru. Lidé nedejte se zotročit nějakou tou technikou, třebaže se vám zdá pokroková!
    Nepodceňujte zprávy z Vesmíru od našich přátel. Vidíte všude kolem sebe, že tyto a podobné obory lidských činností hrnou dopředu a ptám se proč?

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn