Ušetřete při nákupu RoboForm na Den nezávislosti

5. 7. 2009  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Dnes byla prozíravě vydána aktualizace software na generování a uchovávání hesel RoboForm. Prozíravě píšu proto, že díky tomu jsem se dostal na jejich stránky a všiml si 33% slevy. Už pár týdnů používám a zkouším bezplatnou verzi RoboForm a hodně činností na internetu to usnadňuje. Byl jsem proto rozhodnut, že si koupím plnou verzi RoboForm Pro, protože verze bezplatná je omezena na pouze 10 záznamů. Tato nabídka mé rozhodnutí jen uspíšila a hned si jdu objednat dvě licence. Pokud vás taky zaujala, tak pospěšte. Akce trvá jen do dneška – 5. 7. 2009.

Update: Patrně pro velký zájem akce prodloužena do 10. 7. 2009.

Malá recenze RoboForm

Jen ve stručnosti pro vás, kteří nevíte k čemu RoboForm slouží. Z pohledu bezpečnosti je ideální abyste používali různá hesla pro každou službu a účet, protože pokud používáte, řekněme kvůli své pohodlnosti, pouze jedno heslo všude a toto heslo vám někdo ukradne, může se během chvilky zmocnit vaší kompletní internetové identity a to není dobré. Taky není dobré používat hesla, která jsou slabá, protože se dají lehce uhádnout a jsme ve stejné kaši. Samozřejmě není reálně možné zapamatovat si několik desítek složitých hesel, a proto tu máme RoboForm.

Ten je nyní dostupný pro IE a Firefox. Do IE8 se přidá malá lišta, která lze pomocí tlačítka rychle skrývat, takže neruší.

RoboForm, lišta v IE8

Vytvoříte si identitu (profil) a do té si následně ukládáte jednotlivé karty (přihlašovací údaje) nebo tajné záznamy (jakékoliv poznámky). Všechny tyto údaje jsou ukládány v šifrované podobě a jsou chráněny jedním master heslem, které je to jediné, které si musíte zapamatovat.

Když potom přijdete na stránku, která požaduje přihlašovací údaje, tak si tyto údaje můžete uložit do karty a příště se už o celý proces přihlašování postará RoboForm. Můžete si nastavit automatické přihlašování a vyplňování formulářů. Přihlásit se můžete i přímo z prázdné záložky, kdy pouze kliknete na danou kartu, stránka se otevře a sama přihlásí (pokud k danému webu nenáleží více karet, typicky emailové účty).

RoboForm, karty
RoboForm, automatické vyplňování formuláře

Pokud si nechcete sami vymýšlet složitá hesla, můžete si podle zadaných údajů nechat vygenerovat nové.

Generování hesla, RoboForm

To je tak ve stručnosti všechno, co jsem zatím používal. S plnou verzí si vyzkouším další funkce a už se nebudu muset starat o zapamatování si a kvalitu hesel na žádném webu.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: ,


Jeden komentář Přidat komentář RSS komentářů

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn