Ukázka augmented reality v Bing mapách na TED

15. 2. 2010  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Osobně používám mapy převážně na zjištění vhodné trasy z místa A do místa B, ale mám rád technologické novinky a proto mě zaujala ukázka nových možností v Bing mapách – tzv. augmented reality (rozšířená realita).

Modely 3D budov ve větších městech už dnes nikoho nepřekvapí. Líbí se mi ale možnosti Bing map ve spojení s Photosynth, kdy nejsou využívány jako zdroj pouze foto materiály přímo od Microsoftu, ale taky fotky od běžných lidí (např. z Flickru). Tímto způsobem prozkoumávání v mapách nekončí na ulicích, ale při dostatečném množství fotek můžete vejít i do obchodů, domů a prakticky kamkoliv, kde to bylo nafoceno.

Ve videu byla představena i možnost sledovat živé video z místa přímo v mapách. A jako třešnička na konec je možnost pozorovat souhvězdí přímo z daného místa a měnit čas pozorování.

Související články

Rubrika: Zajímavosti

Štítky: , ,


Jeden komentář Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Slick

    Dobrý den,
    provádím průzkum, jehož cílem je zjistit, do jaké míry jsou využívány programy a aplikace zaměřené na augmented reality a chtěl bych Vás tímto poprosit o spolupráci. Dotazník naleznete zde http://jak-si-vybirate-dovolenou.vyplnto.cz/ Předem Vám všem moc děkuji za pomoc !!

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn