Taskbar Overlord – upravte si chování hlavního panelu ve Windows 7

30. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Tak jako nový hlavní panel (taskbar) ve Windows 7 přináší spoustu nových vylepšení, přináší i některé nové „problémy“, o kterých jsem psal ve článku o osobních pocitech z Windows 7.

Jedním z nich byl problém, kdy máme otevřeno např. více Word dokumentů, všechny jsou minimalizované a potřebujeme jich více otevřít (zvětšit z hlavního panelu). V předcházejících Windows měl vždy každý soubor vlastní „místo na hlavním panelu“. Tedy pokud jste jich neměli otevřených hodně a měli zapnuté slučování.

Ve Win 7 je v případě základního nastavení taskbaru pomůckou pro řešení problému držet klávesu Ctrl a klikat na ikonu programu. Tím začnou rotovat jednotlivá okna a poustupně se všechny otevírat. Pokud si chcete ušetřit i tuhle činnost navíc (klikání na Ctrl), můžete si nahrát Taskbar Overlord, který právě tuto činnost skriptuje a vám pak stačí už jen klikat levým tlačítkem myši.

Druhou funkci, kterou si můžete s Taskbar Overlord zapnout je zavření všech oken kliknutím kolečka na ikonu. V základním nastavení tato akce naopak otevírá novou instanci programu (nové okno, nový dokument). Podle potřeb si můžete stáhnout skript pro levé tlačítko, kolečko nebo obojí zároveň.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: ,

Žádný komentář Přidat komentář RSS komentářů

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn