Přeskočení tapety ve Windows 7

11. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  4 komentářů 

Jedná se o takovou maličkost, které si člověk třeba ani nevšimne a přitom je to funkce, kterou by klidně mohl někdy využít. Sám jsem si toho všiml až v nějakém videu na internetu a přitom témata ve Windows 7 používám od začátku.

O co jde. Windows 7 přináší malé vylepšení ve správě pozadí na plochu (tapet). Nově si můžete vytvořit téma, které bude obsahovat více než jednu tapetu, můžete nastavit jiné systémové zvuky a časovou prodlevu mezi výměnou tapet. Je to takové zpestření – celý den nekoukáte pouze na jednu plochu.

Windows 7, témata plochy

Může se stát, že se vám zrovna daná tapeta nelíbí, např. na ni nemáte „náladu“, stačí kliknout pravým tlačítkem na plochu a zvolit v anglické verzi Next desktop background a v české to bude přibližně Přeskočit na další tapetu.

Windows 7, přeskočit na další tapetu

Tip na změnu tapety každý den

Sám mám několik desítek až stovek krásných tapet, které jsem si za čas nasbíral, ale někdo třeba nemá a rád by měl každý den jinou tapetu. Windows 7 umí stahovat tapety i z RSS kanálů a toho využil Long Zheng a vytvořil téma (ZIP), které si každý den načte nový obrázek, který se zobrazuje na úvodní straně vyhledávače Bing.com. ZIP stačí rozbalit a Bing.theme otevřít.

Není to sice zatím ideální pro monitory s velkým rozlišením, ale jistě se brzy objeví jiná služba, která bude nabízet tapety na plochu s velkým rozlišením.

A jeden vlastní theme pack

munio-nature-pack-1920x1200
Tapety s přírodním motivem, všechny v rozlišení 1920×1200 px. Převážně je zdrojem web InterfaceLIFT.

Související články

Rubrika: Zajímavosti

Štítky: , ,


4 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Přemek "Mr.Gentleman" V.

    Díky za tip. Sám jsem o této možnosti neměl tušení. Dnes prvně jsem si nastavil vícero tapet v rámci jednoho tématu a hle – Tvůj článek mi zase trochu rozšířil obzory :) . No a jinak – když už je o tom řeč, nabídnu i vlastní themepack ;)http://www.premysl-vavrousek.cz/files/Space.themepack

  • 2 | Petr Brádler

    Vypadá to dobře, hned jsem si ho nahodil. Naoplátku jsem na konec článku přidal taky jeden, svůj, přírodní. Snad se bude někomu líbit. :-)

  • 3 | Přemek "Mr.Gentleman" V.

    Díky. Na webu InterfaceLIFT jsou pěkné tapety, takže themepack určitě také zkusím ;) . Jinak já ty “své” tapety našel na nějakém webu v rozsypaném čaji, ale je tam toho spousta – http://www.wallcoo.com. Jen se tam trochu špatně orientuje… :) .

  • [...] článek: munio weblog // Přeskočení tapety ve Windows 7 Další články s podobnou tématikou:munio weblog // Windows 7 – velký souhrn funkcímunio [...]

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn