Překlad do češtiny nově i v Bingu

16. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  5 komentářů 

Microsoft neustále vylepšuje své webové služby a to je dobře, protože se má na co dotahovat. Nově vyhledávač Bing podporuje také češtinu. Celkově už umí překládat mezi 20 jazyky navzájem. Pokud bych měl porovnat kvalitu překladů mezi Bing a Google, tak je to zatím asi nerozhodně. Holt čeština je složitý jazyk. Některé věty zvládá lépe Google, jiné naopak Bing. Posuďte sami:

Choosing to eat jellyfish is all about cultural attitudes, according to Carme Ruscalleda, a celebrated chef at work in the kitchen of her Michelin-starred restaurant next to the beach in Sant Pol del Mar, on the Catalan coast.

Bing: Zvolíte-li jíst medúzy je vše o kulturní postoje podle Carme Ruscalleda slavný šéfkuchař při práci v kuchyni její Michelinu vedle pláže v Sant Pol del Mar, na katalánské pobřeží.

Google: Výběr jíst medúzy je především o kulturní postoje, podle Carme Ruscalleda, oslavovaný kuchaře při práci v kuchyni svého Michelin-oblíbená restaurace u pláže v Sant Pol del Mar, na Katalánština pobřeží.

Bing má výhodu v tom, že nabízí automatické určení zdrojového jazyka. U známých jazyků jako je němčina nebo angličtina není co řešit, ale například rozdíl mezi španělštinou a portugalštinou mnoho lidí asi nepozná. Nebo například poznat dánštinu od švédštiny. Toto za vás rozlouskne Bing.

Bing překládá do češtiny, automatickyBing překládá do češtiny, automaticky

V prohlížeči IE8 obě služby nabízejí Akcelerátor, ale Bing má výhodu v tom, že nabízí hned i náhled překladu. Opět drobnost, ale potěší. Sám jsem si kvůli těmto dvěma výhodám změnil výchozí překládání na Bing a časem uvidím, jestli se osvědčí.

Nechte překládat robota v Live Messenger

Pokud používáte často kecálka Windows Live Messenger (WLM), můžete si přidat mezi kontaky robota, který bude automaticky vracet přeložené věty, které mu pošlete. Opět, překlad není ideální, ale může pomoci a pokud vyklouzlo jen jedno, dvě slovíčka, je to rychlá volba k přeložení.

Překlad do češtiny pomocí robota ve Windows Live Messenger

Související články

Rubrika: Zajímavosti

Štítky: , , ,


5 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

 • [...] článek: munio weblog // Překlad do češtiny nově i v Bingu Další články s podobnou tématikou:munio weblog // Nové verze Safari 3.2.2 a Safari 4 [...]

 • 2 | Jakub Vrána

  Rozhraní na http://translate.google.cz rozpoznání jazyka také nabízí.

 • 3 | Petr Brádler

  Díky za opravu. Nikdy jsem si téhle volby nevšiml.

 • 4 | Tomáš

  Taky jsem si toho nedavno všiml. Kupodivu stejně jako Google nabízí i Bing k překladači také api.

 • 5 | Ondrej Baar - SEO

  Myslím, že vhodnou variantou překladu se stává použití obou překladačů najednou – průměrem obou textů se snad člověk již dočká čitelného a hlavně významově správného textu. Je pravda že čeština je velmi složitá.

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn