Portal – android na útěku

23. 10. 2007  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Před časem jsem psal o zajímavé hře Portal do společnosti Valve. Nyní jsem si ji pořídil v rámci Orange boxu což je soubor her Half-Life 2, HL 2: Episode 1, HL 2: Episode 2, HL 2: Lost Coast, Portal, Team Fortress 2 a Peggle Extreme.

Portal je vynikající hra pro všechny věkové skupiny, přichází s novým konceptem – je originální. Neobsahuje násilí (kromě obranných střílen a i ty mají roztomilé hlasy a mluví s vámi :-) ), je dobrá na postřeh a logické myšlení. Problém tedy není „jak někoho zabít“, ale „jak se někam dostat“. Ze začátku možná budete mít nutkání „nepohodlné“ předměty rozstřílet, zničit, ale nic takového se nekoná. K dispozici máte pouze zařízení tvořící portálové vchody a východy (Handheld Portal Device). Hra je postavená na stejném enginu jako Half-Life 2, je tedy graficky velice pěkná.

Portal, Steam ValvePortal, Steam ValvePortal, Steam Valve

Začínáte jako android, který prochází školením a testováním zařízení tvořící portály. Je to takový tutorial, na kterém se učíte, co všechno se s touto hračkou dá udělat. Na konci testování máte být zničen a pokud dokážete utéct před jistou smrtí rozjíždí se samotná hra, ve které uplatňujete vše co jste se naučili. Cílem hry je zničit „mozek“, který toto vše řídí. Portál nejde vytvořit všude, ale pouze na některých površích. Hra je tedy o hledání cestiček a míst, kde se dá portál použít a s jeho pomocí se dostat dále. Je to takový hlavolam v krásném balení.

the cake is a lie

Kromě hlavního příběhu můžete taky hrát výzvy (challenges), kde se určité mapy snažíte zahrát pomocí nejmenšího počtu použitých portálů, v nejkratším čase nebo s použitím nejméně kroků nebo bonusové mapy.

Portal, Steam ValvePortal, Steam ValvePortal, Steam Valve

Související články

Rubrika: Hry

Štítky:


Jeden komentář Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Tailor

    Chell není android :-/

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn