Photosynth – vytvářejte vlastní 3D fotky

7. 9. 2008  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Již dříve jsem popisoval podstatu fungování aplikace od Microsoftu, Photosynth jako zábavné prohlížení fotek. Nyní máte možnost si Photosynth stáhnout jako program na vlastní počítač a začít vytvářet vlastní 3D prostředí pomocí fotek.

K prohlížení oficiálních fotografií (např. od National Geographic) nebo uživatelských, je potřeba si do internetového prohlížeče nainstalovat plug-in (doplněk) a pro vytváření vlastních kolekcí program do počítače Photosynth.

Prohlížení

Prohlížet lze buď pomocí šipek (doleva, doprava, nahoru, dolů; dovnitř, ven (zoom)) nebo kliknout levým myšítkem do prostoru a táhnout, případně přibližovat obraz kolečkem. Druhý způsob mi vyhovuje více, protože se prostředí průběžně vykresluje. Dále vyzkoušejte lístky v pravém horním rohu. První z nich zobrazí přehled všech fotek, druhý přepíná mezi jednotlivými 3D skupinami fotek, další jsou již jen na přibližování a posouvání fotek. Poslední spustí prezentaci (slideshow).

Vytváření kolekce, synthu

Po spuštění programu Photosynth se přihlaste pomocí svého Live ID (pokud jej nemáte, vytvořte si jej kliknutím na Get a Windows Live ID v přihlašovacím okně.

Photosynth, přihlášení

Následně klikněte na Start a new synth, vyberte fotky, vyplňte název kolekce, štítky, licenci a zmáčkněte tlačítko Synth.

Photosynth, výběr fotek

Začne se vytvářet 3D kolekce fotek a nahrávat na internet. K dispozici máte celkem 20 GB prostoru. Nakonec se můžete kochat vlastním výtvorem.

Photosynth, nahrávání fotek

Sám jsem se pokusil nafotit naše letní sídlo. A ačkoliv jsem dosáhl 96% Synth, není výsledek ideální. Fotek jsem udělal dostatek, ale byly málo propojené, proto vzniklo více samostatných skupin, které na sebe nenavazují tak, jak bych si představoval. Proto zde nabízím také příručku Jak fotit pro Photosynth (PDF, 8 MB), která vám snad pomůže dosáhnout ideálních výsledků.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , ,


Jeden komentář Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Bacon

    Moc pěkné! Mně osobně se Photosynth moc nezalíbil, protože vlastně nedělal úplně tak to, co jsem chtěl. Z obyčejného panorama udělat Flash objekt.

    To naopak umí pan0.net, doporučuju vyzkoušet.

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn