Microsoft Security Essentials (Morro) – antivir zdarma

3. 7. 2009  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Microsoft své antivirové řešení, které nese kódové označení Morro, a které bude pro uživatelé dostupné zdarma, již vydal v beta verzi. Finální produkt bude nabízen jako Microsoft Security Essentials a rozšíří tak „produktovou řadu“ Essentials.

MS Security Essentials by měl nabídnout ochranu proti virům, spyware, trojanům a dalším nebezpečím, které se na síti nachází. Jeho předností by měla být výkonová nenáročnost na RAM a CPU (zdroje uvádí 4 MB RAM) a také snadná obsluha a nastavení. Samozřejmostí je ochrana v reálném čase a automatické aktualizace 3x denně.

Microsoft Security Essentials, Morro

Funkční slabinou se zdá být chybějící automatické proskenování USB disků po jejich připojení. Lze je ale proskenovat na příkaz uživatele. Pokud budou výsledky Serurity Essentials podobné jako nedávné výsledky placené verze Live OneCare, bude to jen dobře a snad to pomůže méně zkušeným uživatelům.

Dočkat bychom se jej mohli v druhé polovině letošního roku a snad bude nabízen jako volitelná aktualizace přímo přes Windows Update pro Windows XP, Vista i 7.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , , , ,


Jeden komentář Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Radek

    Docela by mě zajímalo, jak je to s tím odesíláním dat ke kontrole. Kontrolu neprovádí počítač, ale vzdálený server. Znamená to, že jsou někde shromažďovány mé informace z počítače?

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn