Microsoft Keynote vs. Apple Keynote – jsou Apple uživatelé opravdu cvičené opičky?

20. 1. 2008  •  Petr Brádler  •  3 komentářů 

Aneb CES 2008 (Bill Gates) vs. Macworld 2008 (Steve Jobs) a mentalita zúčastněných.

Bill Gates, Steve Jobs

Už samotný nadpis si říká o pořádný flame, ale snad se konat nebude :-) . Jen pro upřesnění, sám proti Apple a Mac OS X nic nemám a nemám potřebu ho srovnávat s jinými operačními systémy. Sám jsem typický Windows uživatel a to z jednoho prostého důvodu. Spolupráce Windows Vista, Office 2007, Windows Mobile 6 (HTC) a Windows Live aplikací mi vyhovuje natolik, že nepotřebuji jejich náhradu.

Viděl jsem obě „představení“ a jedno bylo na první pohled rozdílné – chování lidí. Na obou se koukalo do minulosti i předváděly novinky. Apple hlavně novinky okolo iPhonu a jeho upgradu, nový malý MacBook Air, bezdrátový externí disk Time Capsule a možnosti půjčování filmů přes iTunes. Microsoft představil možnosti mobilních telefonů s Windows Mobile 6, Windows Live aplikace a nebo ukázku multi-touch stolku Surface, kde si Bill zkusil navrhnout vlastní snowboard :-) . Oba výstupy tedy byly plné „žhavých“ informací a novinek.

Když Bill nebo další přednášející představili nějakou zajímavost nebo řekli něco vtipného, lidé zatleskali nebo se zasmáli. Naopak když mluvil Steve, dav tleskal téměř při každé příležitosti – a Steve tomu hezky nechával mezery aby se nezapomnělo – ať to byly novinky, funkce, ceny hardware, atd. A nejen to, také tam houkali a pískali jako na nějakém teenage koncertě. Je možné, že jsem zaujatý, ale hlavně ze začátku mi to připadalo až úsměvné. Když pominu vše výše zmíněné, je to zajímavá podívaná hlavně kvůli informacím a novinkám. Také poslední Billův Keynote před jeho odchodem do „důchodu“.

Keynotes: Bill Gates, CES 2008 a Steve Jobs, Macworld 2008.

Související články

Rubrika: Osobní

Štítky: ,


3 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Dundee

    Musím uznat, že to mají v Applu opravdu dobře promyšlené. Umějí výborně působit na lidskou psychiku. Po shlédnutí upoutávky na MacBook Air jsem jsem si říkal “wow”. Lidé co představují jejich produkty působí velmi příjemným a sympatickým dojmem, velmi hezky mluví a nechávají každou feature vyniknout. Hrají úžasné divadlo na divákovy city. Ten pak úplně zapomene, že jiná značka prodává mnohem levnější a lepší kousek a rozhodne se přidat se do stáda jablečňáků…Za marketing, šálení a manipulaci dávám Apple 1 *!

  • 2 | Laďa

    A kdy bude konečně ten český HTC web, na který je odkazováno? :-) Sám používám už 2 roky Qtek 8310 a je skvělý. Takže dalším mobilem/PDA bude jednoznačně opět produkt z nabídky HTC.

  • 3 | Petr Brádler

    Pracujeme na něm, ale času je málo a práce hodně :-) . Je to spíše takový “web-for-fun”, ale snažíme se o spuštění co nejdříve.

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn