IE8 jako volitelná aktualizace ve Windows Update

14. 4. 2009  •  Petr Brádler  •  5 komentářů 

Již zanedlouho patrně IE8 zvýší svůj podíl na „trhu“ internetových prohlížečů. Nadšenci, zájemci a osvícení lidé, kteří i dříve používali Internet Explorer 7, upgradovali na IE8 po jeho oficiálním vydání. Běžným lidem, kteří se o vývoj a nové verze prohlížečů nezajímají, bude během dubna nabídnuta volitelná aktualizace přes službu Windows Update.

Pod systémy Windows XP a Windows Server 2003 bude označena jako aktualizace s vysokou prioritou, pod Vistami a Windows Server 2008 bude priorita důležitá. První aktualizační várka bude otestována na omezeném okruhu lidí, pokud se neobjeví problémy, IE8 se rozletí do světa.

Správci, kteří například z funkčních důvodů nechtějí aktualizaci na IE8 povolit, mají k dispozici nástroj pro deaktivaci – Toolkit to Disable Automatic Delivery of Internet Explorer 8.

Související články

Rubrika: Webdesign

Štítky: , ,


5 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

 • 1 | Gianluca

  doporucuji vsem, aby aktualizovali. Uz je na case, kdo tak jeste neucinil

 • 2 | VfB

  >> 1
  není důvod, jediné nač používám IE7 je abych viděl jak nějaký web v IE7 vypadá, což IE8 nedokáže, ale naopak tuto možnost ztratím, dokud nebude IE8 rozšířen i mezi normální lidi (mezi normální lidi nepočítám lidi, kteří si honí pé, ehm triko nad tím, že mají nejnovější verzi všech aplikací od MS)

  IE8 nepřináší nic převratného oproti IE7, activities a snippets jsou jen tajkové blbůstky bez praktického využití

 • 3 | Petr Brádler

  [2] To, cos napsal je hloupost. IE7 dokáže zobrazit pouze renderování pomocí IE7. IE8 dokáže v jakémsi kompatibilním režimu zobrazit i renderování starších prohlížečů. Na to je ale lepší používat buď virtuální systémy nebo například SuperPreview.

  Mezi normální lidi bude IE8 rozšířeno právě díky automatické (přestože volitelné) aktualizaci. A přesně pro obyčejné lidi jsou tu Slices nebo Akcelerátory. Zkušenější uživatelé si dokáží přidat funkce téměř kamkoliv, obyčejní lidé to neumí a tohle jim hodně pomůže.

  Další otázkou je bezpečnost prohlížení, kde IE8 nabízí hodně. Dle mého je IE8 dobrý krok kupředu.

 • 4 | VfB

  [3] vždyť to taky tak píšu, že jediné na co IE dobrý je kontrola webu, ale pochybuji, že by IE8 uměl zobrazit web jako PŘESNĚ jako IE6

  WTF bezpečnost prohlížení?

 • 5 | Petr Brádler

  [4] Tak to jsme se nepochopili. Nevím, jak moc dokáže kompatibilní mód v IE8 renderovat jako IE6 nebo IE7, ale minimálně jako IE7 ano. Čisté IE7 neumí nic jiného než IE7. V tom má IE8 výhodu. A výhodu má taky v těch novinkách a vylepšeních – výhodu pro běžné uživatele, kteří takto dokážou více za vynaložení méně usilí. Vyhledávat na mapách, YouTube, Wiki, atp. pouze pomocí akcelerátorů.

  A bezpečnost? Ano. IE8 umí např.:
  - Cross-Site Scripting Filiter
  - Sanitace HTML (metoda toStaticHTML) a serializace a parsování JSON objektů (metoda JSON.parse a JSON.stringify)
  - InPrivate režim
  - Cross-domain Request objekt (XDomainRequest)

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn