Dvakrát na téma rychlost a výkon internetových prohlížečů

16. 3. 2009  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Mrkněte na rychlost IE8 při načítání www stránek

Microsoft přišel se studií, kterou pro něj vypracovala společnost comScore a ve které se říká, že nový internetový prohlížeč IE8 bude v rychlosti načítání jedním z lídrů. Měření se provádělo na 25 nejnavštěvovanějších stránkách současnosti (Google, YouTube, Yahoo!, Facebook, ad.). Výsledky porovnávali s Firefox 3.05 a Google Chrome 1.0.

Výsledky ukazují, že ve 48 % načetl IE8 stránky nejrychleji, ve 36 % to byl Chrome a v 16 % Firefox. Podmínky, za kterých bylo testováno a další podrobnosti si můžete přečíst v tomto pdf. O tom, nakolik jsou výsledky testů prokazatelné nebo „důvěryhodné“, píšou na browsery.cz ve článku Proč vyšel Internet Explorer 8 jako nejrychlejší?. Na vině je především rychlost zpracovávání javascriptů.

Počkáme si na finální IE8 a uvidíme, jak potom bude bojovat s nejnovějšími prohlížeči. Nicméně rychlost není vše. Safari 4 nebo Chrome může být seberychlejší, dokud ale nenabídne funkcionalitu na úrovni Opery nebo IE7+IE7Pro, nejsou pro mě bohužel použitelné.

Benchmark internetových prohlížečů

S dalším měřením přichází Peacekeeper od společnosti Futuremark, která je známá především díky svým benchmarkům pro grafické karty – 3DMark. Testovány jsou DOM operace, javascript, renderovací jádro a práce prohlížeče v reálném provozu – práce s formuláři, třídění, atp. Přihlíží se také k celkovému výkonu počítače. Projel jsem své prohlížeče a moje jednička IE7 dostala docela na frak :-) .

Futuremark Peacekeeper, browser benchmark

Související články

Rubrika: Webdesign

Štítky: , , , , ,

Žádný komentář Přidat komentář RSS komentářů

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn