DomainFest Hollywood 2008, CZ.NIC, ICANN

9. 1. 2008  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Dnes jsem se nahodile dostal k několika článkům a informacím, jejichž hlavním tématem jsou domény. Domény prvního řádu, druhého řádu, ne-ASCII domény, apod. Na Živě.cz se ptali čtenáři Ondřeje Filipa, výkonného ředitele CZ.NIC. Otázky se hodně točily o městských doménách, sdružení ICANN, která se snaží zavést ne-ASCII domény, což jsou domény psané v národních jazycích (azbuka, čínské, japonské, řecké, arabské písmo, ad.), a jejichž hlavním sloganem je „My Name, My Language, My Internet“. Nyní existuje 11 testovacích domén, jejichž písmem není latinka. Další zajímavostí bylo, že dnes existuje 281 top-level domén (tld), 372.000 cz domén a odhadem 110-120 mil. je domén celkově. Dalším okruhem byly otázky okolo projektu ENUM.

Domainfest Hollywood 2008

Doménoví nadšenci a spekulanti si dají sraz 21-23. ledna v Hollywoodu, CA na akci Domainfest. Kromě vzdělávání a srandy (jak se píše v upoutávce) bude na programu zřejmě pěkně živá aukce. Přímo na Domainfestu se bude dražit 300-400 nejzajímavějších domén, zbytek v následujících sedmi dnech. V předběžném katalogu je již nyní 2.500 domén k dražbě, přičemž zapsáno bylo přes 110.000 domén :-) .

Ale každá sranda něco stojí. Tato letenky do Hollywoodu + vstupní poplatek, který nyní činí $795. Cenově dostupnější by mohl být některý z následujících evropských Domainfestů. V minulosti se konaly v Barceloně nebo Amsterodamu.

Související články

  • Nenalezeny související články.

Rubrika: Finance, Webdesign

Žádný komentář Přidat komentář RSS komentářů

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn