Automatické dvouhodinové restartování Windows 7

5. 5. 2009  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Toto je článek z budoucnosti psaný 1. března 2010.

Začal se vám dnes vypínat počítač, na kterém máte nainstalován Windows 7 RC? To není chyba, to je funkce :-) . Přestože to Microsoft psal už před rokem a před dvěma týdny na to upozornil i Windows 7, možná jste tomu nevěnovali pozornost.

Windows 7 RC bude dále platit až do 1. června 2010, ale počínaje dnešním dnem (1. března 2010) se začne automaticky každé dvě hodiny vypínat. Řešení je jednoduché. Windows 7 RC jste mohli používat déle než rok zdarma, tak je na čase si ho jít koupit ;-) . Všechny problémy potom přestanou. 

Tip jak zrušit vypnutí Windows

Tento přídavek není návod, jak obejít automatické dvouhodinové vypínání u Win7 RC, ale pouze tip jak v případě, kdy odkliknete vypnutí počítače, ale v zápětí si vzpomenete, že chcete ještě něco zařídit, proces vypínání přerušit. Nebo pro případ, kdy chcete počítač vypnout, ale omylem jste klikli na restart.

Ikona, stop vypnutí Windows

Stačí si vytvořit klasického zástupce a jako cestu mu nastavte:
C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe –a
a nakonec stačí přidat vhodná ikonka a můžete trik vyzkoušet.

Související články

Rubrika: Software

Štítky: , ,


Jeden komentář Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | Antilles

    Dobrej nápad, psát z budoucnosti :) .

    Tenhle příkaz sem použil naposledy, když jsem měl v počítači blastera nebo sassera, teďka nevim, prostě ten co vypíná PC. Dokázal do Windows 2000 vlítnout hned po instalaci, když člověk zapoměl připojenej internet. Tohle bylo ale jednoduché, jednorázově potřebné a velmi účinné řešení…

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn