AMD se topí v dluzích, Intel má monopol a ICQ smrdí, fuj!

26. 4. 2007  •  Marek Brádler  •  2 komentářů 

Americká společnost Advanced Micro Devices, Inc., producent mikroprocesorů AMD a grafických karet ATi nestíhá na náskok Intelu, produkuje zmetky a ještě k tomu opožděně oproti novinkám konkurence. Logicky se proto dostává do začarovaného kruhu finanční krize, půjčuje si, ale kdo ví, jestli bude schopna splácet… Řekl bych, že spíš ne.

Na druhou stranu další výrobce – společnost Intel, producent procesorů Intel Core2Duo, Quad a Celeron si vede lépe než výtečně. V současné době je jeho platforma rozšířena na 80 % počítačů a díky cenové politice a celkové kvalitě jeho výrobků tržní podíl stále stoupá (závidím těm, co stihli výhodně nakoupit jeho akcie). Kam až to ale může dojít? Může získat Intel absolutní monopol? A co pak udělá s cenou svých produktů?

Jestli namítáte, že podobná situace tu je v oblasti operačních systémů, kdy Windows drží jakýsi monopol a přesto je cenově dostupný, tak to ne. Linux a Apple Mac OS X mu jsou zdatnými konkurenty, kteří ho drží pěkně zkrátka.

A poslední postřeh – ICQ před pár dny přišlo s finální verzí svého nového klienta – ICQ 6. „No to určitě“. Něco tak podobně zmršeného jsem dlouho (nebo snad nikdy?) neviděl. Oproti minulé verzi označené jako "lite", tedy jakési osekané verzi je tento ještě více osekaný, zabírá mnohem více místa v paměti, a co mi vadí asi nejvíce – neumí diakritiku.

Lidé by se měli naučit používat nějakou alternativu. Třeba skvělý Windows Live! Messenger :-) .

Související články

Rubrika: Hardware, Software

Štítky: , ,


2 komentářů Přidat komentář RSS komentářů

  • 1 | lol

    Ty jsi asi velkej Intelař co?…Vzpamatuj se,nevím kde jsi byl na 80% rozšíření :) ))) Jo a Nvidia si vede taky skvěle že?:)))…kombinace ATI a AMD=spousta muziky za málo peněz,což asi o kombinaci nvidia+intel asi říct nemůžeme…A nechápu jak můžeš někomu cpát “skvělý windows live messenger” Tohle může používat jenom opravdový retard,kolik znám lidí co ho používá??? Ani jednoho:))

  • 2 | Petr

    No ty seš hlupák. Za prvé se podívej kdy byl článek psán.

    Za druhé – Nvidia a Intel jsou dle mého opravdu kvalitnější. Nebavme se o ceně, ale o výkonu, o možnostech, o ovladačích, atd.

    A za poslední – říkat o něčem, že je špatné jen proto, že to používá (v ČR) málo lidí? Kolik lidí v ČR má třeba Aston Martin? A to je pak auto pro retardy? ;-) Kolik lidí používá skvělý “drahý” Adobe Dreamweaver oproti PSPad (zdarma)? A je to špatný software. Nenech se vysmát.

Přidat komentář


Komentáře můžete sledovat přes RSS kanál.


Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn