Import historie chatu z ICQ 6.5 do ICQ 7

3. 3. 2010  •  Petr Brádler  •  25 komentářů 

Před pár dny jsem měnil operační systém a při tom je nejdůležitější si vše pořádně zazálohovat. To platí i pro historii zpráv v ICQ. Až do verze 6.5 ukládalo ICQ zprávy do souboru messages.mdb. Od poslední, sedmé verze je to ale nový soubor messages.qdb. Abyste o staré zprávy nepřišli, je potřeba je naimportovat do nového souboru.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Software, Štítky: ,

Steam client beta – nově a přehledněji

25. 2. 2010  •  Petr Brádler  •  5 komentářů 

Steam vydal beta verzi svého desktopového klienta. Beta verze je veřejná, takže si ho může stáhnout každý a to tak, že si zvolí v menu Zobrazit – Nastavení – záložka Účet a tam aktivovat položku Účast a betaverzích: UI Update.

Vše se opět nese v černých barvách, jen je design více propracovaný a působí elegantněji a především přehledněji. Hlavní důraz je kladen na komunikaci mezi přáteli a poskytování informací o nich a zvětšení soutěživosti a zábavnosti ve hrách.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Hry, Štítky:

Ukázka augmented reality v Bing mapách na TED

15. 2. 2010  •  Petr Brádler  •  Jeden komentář 

Osobně používám mapy převážně na zjištění vhodné trasy z místa A do místa B, ale mám rád technologické novinky a proto mě zaujala ukázka nových možností v Bing mapách – tzv. augmented reality (rozšířená realita).

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Zajímavosti, Štítky: , ,

Google Queues – kolaborativní úkolovník jako náhrada za Basecamp?

30. 12. 2009  •  Petr Brádler  •  2 komentářů 

Google (viz. komentáře) představil v beta verzi svůj nový produkt Queues, což je především propracovaný úkolovník. Trošku neobvyklé je to, že není provozován na hlavní doméně + něco za lomítkem (/gmail, /reader), ale dostal svou vlastní doménu gqueues.com. Než budu cokoliv dalšího popisovat, mrkněte na video. To toho řekne nejvíce a nejrychleji.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Software, Štítky: , ,

Taskbar Overlord – upravte si chování hlavního panelu ve Windows 7

30. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Tak jako nový hlavní panel (taskbar) ve Windows 7 přináší spoustu nových vylepšení, přináší i některé nové „problémy“, o kterých jsem psal ve článku o osobních pocitech z Windows 7.

Jedním z nich byl problém, kdy máme otevřeno např. více Word dokumentů, všechny jsou minimalizované a potřebujeme jich více otevřít (zvětšit z hlavního panelu). V předcházejících Windows měl vždy každý soubor vlastní „místo na hlavním panelu“. Tedy pokud jste jich neměli otevřených hodně a neměli zapnuté slučování.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Software, Štítky: ,

Microsoft Security Essentials – kvalitní antivir a spyware detektor zdarma

29. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  6 komentářů 

Microsoft vydal finální verzi antivirového řešení Security Essentials (MSE), který byl dříve označován jako Morro. Prozatím není dostupný v češtině, ale to bude jistě brzy napraveno. Stáhnout si můžete verze pro Windows XP 32-bit a Windows Vista/Windows 7 v 32-bit i 64-bitové verzi. Vše zdarma, bez registrací, bez ročních poplatků.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Software, Štítky: , , ,

Překlad do češtiny nově i v Bingu

16. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  5 komentářů 

Microsoft neustále vylepšuje své webové služby a to je dobře, protože se má na co dotahovat. Nově vyhledávač Bing podporuje také češtinu. Celkově už umí překládat mezi 20 jazyky navzájem. Pokud bych měl porovnat kvalitu překladů mezi Bing a Google, tak je to zatím asi nerozhodně. Holt čeština je složitý jazyk. Některé věty zvládá lépe Google, jiné naopak Bing. Posuďte sami…

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Zajímavosti, Štítky: , , ,

Kde se ukládají data z MySQL databáze ve Windows?

15. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Když jsem psal článek o zálohování souborů ve Windows 7, jen tak okrajově mě napadlo, kam se ukládají data z MySQL databáze na localhostu. Neřešil jsem to, protože si zálohuju přímo vyexportovaná data z PHPMyAdminu, ale automatická záloha je vždy spolehlivější. Trošku jsme s kamarádem koumali a nakonec jsem našel správné umístění.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Osobní, Štítky: , ,

Co když dojde místo pro zálohování ve Windows 7?

15. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  Žádný komentář  

Ve Windows Vista to bylo docela nešikovné, protože když už došlo všechno místo na disku, kam se zálohy ukládají nebylo možné odmazat nepotřebné/staré verze souborů, ale musely se vymazat kompletně všechny zazálohované soubory a provést čistou zálohu znovu. Nepraktické.

Ve Windows 7 už funguje jakási správa místa a když na disku dojde místo, systém to zahlásí a nabídne možnosti co dále.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Software, Štítky: , ,

Windows Live Movie Maker 14

13. 9. 2009  •  Petr Brádler  •  8 komentářů 

Nový Live Movie Maker už není žhavou novinkou, aktualizoval se mi tuším před pár týdny, ale do styku s ním jsem se dostal prvně až dnes, když jsem připravoval video pro předchozí článek. Na rovinu, není to žádný profesionální nástroj, ale editor videa pro normální lidi, kteří si chtějí v rychlosti spíchnout nějaké to domácí video a pak si ho jednoduše uložit nebo publikovat na web.

Zobrazit celý článek ]
Rubrika: Software, Štítky: , ,

« Starší příspěvky

Dinosaurus Pleo

Petr Brádler, Na volné noze
View Petr Brádler's profile on LinkedIn