Optimalizace www stránek pro vyhledávače, SEO

Pro tvorbu webových stránek se firma rozhoduje ve chvíli, kdy se chce na internetu prezentovat a především nabídnout potenciálním zákazníkům své produkty nebo služby. Prvním úkolem je tedy návštěvníky na www stránky přivést. Majoritní podíl příchozích návštěvníků je tvořen z vyhledávačů. U nás v ČR jsou to především Seznam.cz a Google. Maximálních výhod plynoucích z umístění ve vyhledávání čerpají firmy, které mají své www stránky umístěné na první straně ve vyhledávání, ideálně do pátého místa.

Optimalizace pro vyhledávače neboli SEO je velice diskutovaná oblast. Ve své podstatě se nejedná o optimalizaci pro vyhledávače, ale o optimalizaci pro návštěvníky www stránek. Důležité je nabídnout návštěvníkům informace, které hledají a to jasně, přehledně a jednoduše, neboť zlaté pravidlo webdesignéra zní:

„Správné je tvořit web ne pro vyhledávače, ale pro návštěvníky.”

Výsledkem těchto úprav jsou poté lepší pozice ve vyhledávačích, ideálně první místa na první straně, tím pádem vyšší návštěvnost, vyšší prodejnost nebo úspěšnost vašich produktů či služeb. Tímto se už ale dotýkáme více marketingu a ten není náplní této stránky, proto se vrátíme zpátky.

Celé SEO je tedy o dosažení předních pozic webu a tím navýšení návštěvnosti. V „optimalizační oblasti” se dnes však snaží podnikat skoro každý, ačkoliv této problematice příliš nerozumí. Naše studio spolupracuje s jedním z předních SEO specialistů v České republice a garantujeme Vám tedy kvalitní výsledky.

„SEO neděláme hlavou, ale srdcem.”

Základní SEO optimalizace zdarma

Základní optimalizaci Vám zpracujeme zdarma neboť se jedná právě o první dva body z našeho seznamu - kvalitní HTML/CSS kód a správný návrh navigační struktury - a každá profesionální firma by měla toto zajišťovat už v rámci výroby www stránek.

Jaké jsou tedy základní body pro kvalitní optimalizaci webových stránek?

 • Optimalizovaný HTML a CSS kód
 • Správná navigační struktura
 • Zpětné odkazy, registrace do katalogů
 • Zajímavý text a optimalizace na vhodná klíčová slova, tzv. copywriting
 • Webhosting a jeho nastavení

Existuje mnoho dalších menších bodů, které pomohou Vašim www stránkám k vzestupu, ale nemůžeme tady prozradit všechno. Jednotlivé výše zmíněné body si nyní popíšeme.

Prvky důležité pro optimalizaci

Přeskočíme tvorbu XHTML a CSS kódu, kterou jsme rozebírali na „vedlejší” stránce, a zaměříme se na další podstatné prvky při optimalizaci www stránek.

Zpětné odkazy

V rámci optimalizace Vám zprostředkujeme zápis do katalogů a vyhledávačů odkud budou přicházet na Vaše webové stránky potenciální zákazníci či klienti. Pro české zákazníky preferujeme zápis právě do českých a slovenských katalogů a vyhledávačů.

Zápisy plní dvě funkce, ovšem se stejným výsledkem a tím je zvýšení návštěvnosti. První efekt je dán příchozími návštěvníky právě přes tyto odkazy. Druhý efekt je tvořen návštěvami přes vyhledávače. Když na Vaše www stránky vedou odkazy, pro vyhledávač je to indicie o tom, že odkazovaný web je kvalitní a má návštěvníkům co nabídnout. Proto jej posune ve výsledcích vyhledávání výše.

Zvýšená návštěvnost ještě nezaručuje úspěch a „převod” návštěvníka v zákazníka. Pomineme-li marketingové a cenové hledisko, je

…důležité návštěvníka webu zaujmout, udržet a nasměrovat na cíl.

K tomu nám pomáhá správně napsaný text a oblast, která se tímto zabývá se nazývá copywriting.

Copywriting

Text tvoří většinu obsahu Vašich www stránek a díky němu se k Vám dostanou návštěvníci. Ale pouze „text” nestačí. Obsah je potřeba správně formulovat a optimalizovat na klíčová slova, která Vám zaručí úspěšnost www stránek oproti konkurenci.

Návštěvníci webových stránek text nečtou, stejně jako na papíře, ale prohlížejí. Je proto důležité strukturovat text aby byl lépe čitelný, přehledný a zdůraznit důležité pasáže.

Jak již bylo napsáno výše, text musí návštěvníky zaujmout, udržet a případně navést na cíl, ať už je jakýkoliv - objednávka, registrace, jiná část webu, apod.

Webhosting vhodný pro SEO

Pro optimalizované stránky je vhodné zajistit kvalitní a spolehlivý hosting, jenž podporuje možnosti a nastavení pro celkovou optimalizaci. Pro dobře optimalizované webové stránky je nevhodný hosting krokem zpět a Vy tak ztrácíte „kladné body”.

Právě takovým kvalitním hostingem vhodným pro SEO je webhosting ToJeOno.cz, který obsahuje přesně to, co je k SEO potřeba. Operativní a individuální přístup technické podpory je samozřejmostí.

V oblasti optimalizace Vám nabízíme

 • Rekonstrukci či kompletní předělání webových stránek v oblasti kódu
 • Optimalizaci textů a jejich strukturování
 • Analýza a cílení na klíčová slova
 • Registraci do katalogů a vyhledávačů
 • Zajištění, zprovoznění a nastavení webhostingu pro lepší SEO
 • Následnou správu a vyhodnocování úspěšnosti optimalizace

Myslíte si, že by Vašemu podnikání pomohlo mít webové stránky na předních místech ve vyhledávačích jako je Seznam nebo Google? Kontaktujte nás.


Rychlá navigace na této stránce

Důležité prvky pro optimalizaci webových stránek

Optimalizovaný HTML a CSS kód
Správně strukturovaný HTML kód, vhodné tagy, použitelný a přístupný, viz. tvorba webu.

Správná navigační struktura
Rozdělení textů do obsahových celků a jejich vzájemné provázání, vhodné menu.

Zpětné odkazy
Přímo i zprostředkovaně (přes vyhledávače) tvoří většinu návštěv webu. Důležité pro umisťování ve vyhledávačích.

Text optimalizovaný na vhodná klíčová slova
Kvalitně napsaný text návštěvníka přivede, udrží ho na webu a následně dovede k požadovanému cíli. Volba vhodných klíčových slov.

Webhosting, nastavení webu
Grafickým návrhem a nakódováním www stránek vše nekončí. Je také důležité zvolit webhosting, jenž podporuje možnosti a nastavení, které se při optimalizaci a následné údržbě webu používají.