Grafická tvorba - grafický návrh, design

Jeden z nejvýraznějších prvků www stránky. Z velké části záleží právě na grafickém vzhledu www stránek, jestli návštěvníka a potencionálního zákazníka upoutá a nadchne pro další prohlížení webu nebo jej odradí a zákazník pak půjde hledat jinam.

V muniu se řídíme heslem „V jednoduchosti je síla” a snažíme se pro své klienty navrhnout jednoduchý, účelný, nikoliv však fádní grafický vzhled, jež návštěvníka webu „chytí a povede” jej až k cíli svého hledání v logických krocích.

Při tvorbě se držíme těchto zásad:

  • www stránka má být graficky atraktivní, neboť právě to je věc, která na návštěvníka zapůsobí jako první;
  • www stránka má být jednoduchá, tak aby se v ní návštěvník snadno vyznal a našel hledané informace;
  • www stránka musí být originál, aby zdůraznila jedinečnost klienta;
  • na stránce by se neměl vyskytovat nepotřebný balast, který návštěvníka jen mate. Naopak nesmí chybět propracované intuitivní menu a další prvky navigace.

Mimo grafických návrhů celých www stránek se věnujeme i dalším kreativním činnostem (bannery, ostatní grafické práce).

Firemní grafika

Logotypy

Pro naše klienty nabízíme rovněž tvorbu logotypů. Při tvorbě logotypů dbáme jako vždy na originalitu a srozumitelnost loga díky čemuž bude mezi konkurencí snadno identifikovatelné a zapamatovatelné.

Tvorba logotypu je jednou z hlavních součástí tvorby vizuálního stylu společnosti, ze kterého pak vychází kompletní barevná kompozice. Vizuální styl je základem pro další reklamní materiály (letáky, vizitky, www stránky a další).

Reklamní a prezentační grafika

Bannery

Webové bannery – reklamní proužky jsou vhodné zejména pro brandovou reklamu. Tento typ reklamy má za úkol zvýšit povědomí širokého veřejnosti o společnosti jako takové. Nepodporuje však nabízené služby a výrobky. Pro takovýto typ reklamy jsou vhodné především PPC reklamy.

Flash, flash animace

Flash je moderní technologie, která umožňuje přehrávání složitých grafických animací, videa a dalších doplňků na www stránce. Technologií Flash je možno vytvořit kompletní web či jen jeho část. Tvořit celý web pomocí flashe však není vhodné z hlediska horší uživatelské přístupnosti a optimalizace pro vyhledávače.

Zajímavou možností, jak využít flash jsou digitální sloupy. Více informací v referencích.


Rychlá navigace na této stránce

Návrh grafického designu

Základní informace
Od zákazníka si vyžádáme podkladové informace – logo, fotky, firemní barvy, grafický manuál. Jestli má zákazník konkrétní představu o rozložení prvků na stránce, vezmeme ji v potaz.

Skica
Na základě základních informací zhotovíme několik variant „hrubého” návrhu, které předložíme klientovi k posouzení.

Doladění detailů
Po schválení hrubého návrhu, jej dle připomínek propracujeme a upravíme do finální podoby.

Dokončení
Pokud se najdou ještě malé drobnosti na finálním grafickém návrhu, upravíme je a grafický design je hotov.